shambala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез
***ШАМБАЛА е мистично царство скриено зад снежните врвови на Хималаите. Тоа е споменато во неколку антички текстови вклучувајќи Kalachakra и античкиот текст на Џанг Џанг културата која претходи на тибетскиот будизам во западниот дел на Тибет. Шамбала е термин санскрит за местото на радоста, мирот и умереноста***

 

 По што ќе го запаметите денесниов ден!

Go down 
АвторПорака
chako
AДМИНИСТРАОР
AДМИНИСТРАОР
chako


Број на мислења : 185
Join date : 2011-08-29
Age : 44
Местолокација : Ohrid

По што ќе го запаметите денесниов ден!   Empty
ПишувањеПредмет: По што ќе го запаметите денесниов ден!    По што ќе го запаметите денесниов ден!   EmptyВто Aвг 30, 2011 2:05 am

me odraa na hant
Вратете се на почетокот Go down
http://chako.manifo.com/
 
По што ќе го запаметите денесниов ден!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
shambala :: Your first category :: ОПУШТЕНО :: КАФЕ МУАБЕТ-
Отиди до: